skip to Main Content

Hall of Fame Members

 

Sally Twyford*
Indianapolis
1967
Ermil Lackey*
Fort Wayne
1968
Helen Gleim*
Evansville
1969
Margaret McCurtin*
South Bend
1970
Opal Reed*
Gary
1970
Laura (Alexander)
Baxter* – Indpls
1971
Marie Krider*
Terre Haute
1971
Mazie Laureys
South Bend
1971
Pearl Switzer*
South Bend
1971
Lois Glass*
Indianapolis
1972
Anita Rump*
Fort Wayne
1972
Pat Dryer*
Indianapolis
1973
Olga Schroeder*
Crown Point
1973
Helen Fuquay*
Evansville
1974
Marguerita
Kocher*
Warsaw – 1974
Marge Hitt*
Indianapolis
1975
Frank Carr*
Fort Wayne
1976
Irvin Day*
Evansville
1976
William Doehrman*
Fort Wayne
1976
Jessie Pritchett*
Indianapolis
1976
Francis Raftery*
Indianapolis
1976
Jean (Winsch) Eastman
So Bend-Mishawaka
1976
Kay Kelly*
Kokomo
1976
Harold Bowman*
Bluffton
1977
Frank Fox*
Indianapolis
1977
Judy Hindel*
Indianapolis
1977
Kathryn Hotzel*
Anderson
1977
Retta Acuff*
Bloomington
1978
David James*
Indianapolis
1978
Don Johnson*
Kokomo
1978
Lila Lambert
Indianapolis
1978
Annis Niemier
So Bend-Mish
1978
Wesley G. Kidwell
Indianapolis
1979
Frieda Phillips*
Peru
1979
Eve (Williamson) Roush
Indianapolis
1979
Carlisle Smith*
South Bend
1979
Rachael Abbot*
Madison
1980
William “Bud” Brooks*
Evansville
1980
Gwendolyn Bullerdick*
Anderson
1980
Candace Fleet*
Fort Wayne
1980
Golda Kessler*
Fort Wayne
1980
Helene Krauss*
Indianapolis
1980
Herman Muesing*
Fort Wayne
1980
Gertrude (Bradley) Rhodes
Indianapolis
1980
Olive Tilghman*
Anderson
1980
Evelyn Wiseman*
Indianapolis
1980
Barbara Eddy*
Columbus
1981
Peg Emge*
Evansville
1980
Malcolm Hazelgreen*
Gary
1981
Chris Schenkel*
Leesburg
1981
Vi Walters*
Evansville
1981
Norma Brodfuehrer*
Columbus
1982
Frances Cook*
Indianapolis
1982
Carl Hindel*
Indianapolis
1982
Don Lowry*
Kokomo
1982
Ann (Crull) Weber*
Indianapolis
1982
Dick Weber*
Indianapolis
1982
Elmo Dorsey*
LaPorte
1983
Hallie (Striebeck)
Godfrey* – Indianapolis
1983
Philip Laurien*
Warsaw
1983
Lee Newkirk*
Salem
1983
Jan Schlimmer
Evansville
1983
Carolyn (Story) Helphenstine
Marion
1983
Evan S. (Red) Stuart*
Indianapolis
1983
Nell Young*
Indianapolis
1983
Alice Harris*
Muncie
1984
Maynard Lewis
Columbus
1984
Bus Oswalt*
Muncie
1984
Judy Smith
Logansport
1984
Betty Will*
Michigan City
1984
Helen Cammack*
Anderson
1985
Joan Cook
Lafayette
1985
Willis Greenlee
Anderson
1985
Eleanor Jackson*
Anderson
1985
George Ostoich*
Hammond
1985
Gene Berling*
Indianapolis
1986
Ruth Cavanaugh*
Lafayette
1986
Willard Fay*
Elkhart
1986
Everett Reece*
Richmond
1986
Mabel Skinner*
Indianapolis
1986
Harry Wheeler*
Indianapolis
1986
Vi Wildt*
Evansville
1986
Bonnie Bateman*
Anderson
1987
Herschell Bouillez*
Terre Haute
1987
Tommy Graves*
Muncie
1987
Marta Roberts*
Indianapolis
1987
George Teeters*
Lapel
1987
Carrie Baldwin*
Angola
1988
Charles Fridlin*
Richmond
1988
Fred Schleter*
Brownstown
1988
Oren Wilson*
Richmond
1988 
Ed Winder*
Hartford City
1988
Diann Wood
Indianapolis
1988
Angeline Zimmerman*
Lake Suburban
1988
Viva Ervin
Indianapolis
1989
Maxine (Parker)
Hickerson* —Indpls
1989
Mary K Larimore*
Wayne County
1989
Charles Mount*
Hartford City
1989
John Stage
Fort Wayne
1989 
Jerome Sternberg*
Indianapolis
1989
Carl Babb*
Kokomo
1990
John Birdwell*
Fort Wayne
1990
Don Mitchell*
Indianapolis
1990
Jean M Ramsey*
Anderson
1990
W Eugene Ratcliff
Anderson
1990
Sharon (Bombich)
Russell*
Michigan City—1990
Toni Tatone*
Lake Suburban
1990
Loren Guge*
Kokomo
1991
Betty Jenkins*
Angola
1991
Ann Prather
Lafayette
1991
Floyd “Pete” Rice*
South Bend
1991
Don Tipton*
Crown Point
1991
Michael Aulby
Indianapolis
1992
Lawrence Fox*
Indianapolis
1992
Lauren LaCost
Fort Wayne
1992
Diane McAllister*
Fort Wayne
1992
Martha Morris*
Anderson
1992
Dave Scott*
Columbus
1992
Thomas Tobin*
Marion
1992
James (JW)
Anderson-Lafayette
1993
Thomas L Baxter
Indianapolis
1993
Howard Donovan
Muncie
1993
Edna Homer*
Double “I”
1993
Alfred C Hubner*
LaPorte
1993
Linda Stouffer Maxham
So Bend-Mish
1993
Diane Quillen
Logansport
1993
Lisa Anserello
Lake Suburban
1994
Doris Berry*
Gr Terre Haute
1994
Tom Carr*
Fort Wayne
1994
Gene Neal
New Castle
1994
Bill Robinson*
Anderson
1994
Zoltan (Tom) Rolko*
South Bend
1994
Robert Hamilton
Bryson*-Indpls
1995
Dan Cappa*
Richmond
1995
Gene A. Coleman
Lawrence
1995
Charles Guedel
Indianapolis
1995
Myra Miller
Wayne County
1995
Frances Wise*
Noblesville
1995
Audrey Coburn
Chesterton
1996
Frances Deer*
Indianapolis
1996
Bertha (Urbancic)
Gorka* – Indpls
1996
Spiro Johnson*
Hobart
1996
Betty (Shipman)
Jordan*
Indianapolis – 1996
Clifford Lofgren*
Michigan City
1996
Joseph Piccione, Jr.
Indianapolis
1996
Barbara Spencer*
Franklin
1996
Lynn (Pruitt) Barker
Indianapolis
1997
Charles Batts
Huntingburg
1997
Robert Griffith
Indianapolis
1997
Margaret (Peg)
Hawkins* – Kokomo
1997
James K. Landis*
Warsaw
1997
Mary Jane Moore*
Lake Suburban
1997
Tommy Lou Pingry*
Muncie
1997
Betty Taylor*
Anderson
1997
Jo (Berkopes)
Yager* – Indpls
1997
Patty (Hindel)
Edmundson – Indpls
1998
Randall Garrett
Princeton
1998
Ida D. Hoston*
So Bend-Mish
1998
Don McCune
Hammond
1998
Val Medich
South Bend
1998
Curt Schmidt
Fort Wayne
1998
Charlene
Steinhauser*
Gr Terre Haute-1998
Dorothy (Berkopes)
Yager* – Indpls
1998
Wayne Clarkson
Lafayette
1999
Faye Cunningham*
Noblesville
1999
Dottie Dahl*
Indianapolis
1999
Charles Frushour*
Syracuse
1999
Marie Fulton*
Indianapolis
1999
Cheryl (Jacobs)
Morrison – Indpls
1999
William Shanklin*
Linton
1999
Mona Werne*
Evansville
1999
Frank Arndt
NW Indiana
2000
Jack Bender*
Kokomo
2000
Phyllis Boze
Anderson
2000
Tillie Kagel Jardina*
Indianapolis
2000
Jeniece Kasey
Kokomo
2000
Charles Wanbaugh*
Mishawaka
2000
Elizabeth “Liz”
Williams*
Gr Terre Haute–2000
Andy Dillard
Seymour
2001
Elaine A. Felger*
Fort Wayne
2001
Hazel Gragido*
Double “I”
2001
Robert Hill
Brazil
2001
Dorothy Kruszewski*
So Bend-Mish
2001
Linda Schuster*
Lake Suburban
2001
Tom Zavakos*
Muncie
2001
Dallas Bowman
Indianapolis
2002
Edward Castellanet
South Bend
2002
Scott Devers
Richmond
2002
Robert A. King
South Bend
2002
Marilyn Pittman*
Indianapolis
2002
Ruth Vogelgesang*
Wayne County
2002
Edward Worthington
NW Indiana
2002
Terry Clayton
Lafayette
2003
Carl Kay
South Bend
2003
Freda Laiber*
So Bend-Mish.
2003
James Mansfield
Muncie
2003
Gerri Smolen
Double “I”
2003
Deloris M. Webb*
Indianapolis
2003
Katie Dunsmore
Muncie
2004
Alice J (AJ) Hacker
Greencastle
2004
David Hurtt
Lafayette
2004
Sandy Kennedy
Anderson
2004
Dale Kimble*
South Bend
2004
Ruth Milan
Double “I”
2004
Sandy Postma
Double “I”
2004
Joseph Trombetta
Hammond
2004
Don Beitler
South Bend
2005
Joan Goetz*
Gr Terre Haute
2005
Joyce Katona
So Bend-Mish
2005
William Morton*
Hammond
2005
Christine Munsie
Lake Suburban
2005
Jill Orender
Bedford
2005
Dorothy Sternberg*
Indianapolis
2005
Virgil “Bud” Turpin
Princeton
2005
Gordy Baer
Tiley Park, IL
2006
Fred Eddy
Columbus
2006
Barbara Godlove*
Kokomo
2006
Phyllis Hussung*
Indianapolis
2006
Mae Odom*
Princeton
2006
Jan Schmidt
Double “I”
2006
Robert “Tex”
Thornton* – Forest
2006
Kim Buell
Indianapolis
2007
Mary R. Ellison
Anderson
2007
Delores “Dee”
Johnson – Kokomo
2007
Mark Milsap
Northwest
2007
David Norton*
Greater Calumet
2007
Beth (Stanley)
Perkins – Kokomo
2007
Larry Taylor
Evansville
2007
Jan Davis
St Joe Valley
2008
Michael Kirkpatrick
Anderson
2008
James Leming
Marion
2008
Sherry Munn
Columbus
2008
Ronald Holder
Martinsville
2009
Alusta Kneeves
Gr Terre Haute
2009
DiAnne Rickel
Peru
2009
Theresa Smith-Dill
Indianapolis
2009
Jackie Arman
Gr Evansville
2010
Gayle Boyles
Indianapolis
2010
Dennis Cooper
Anderson
2010
Jenni (Miller)
Ferguson
Anderson – 2010
Jon Kelley
Kokomo
2010
Gerry Ness
Lafayette
2010
Jeff Circle
Indianapolis
2011
Elaine George
Sycamore
2011
Gary Hiday
Indianapolis
2011
Kathi Tucker
Calumet Area
2011
Debbie Abel
Muncie
2012
John R. Cook
Lafayette
2012
Steve Hartman
Kokomo
2012
Ede Kline
Indianapolis
2012
Jerry Krupa
Richmond
2012
Sue Thornton
Kokomo
2012
John Bauerle, Jr.
Indianapolis
2013
Kimberly Bridges
Gr Calumet and
LakeShore – 2013
John (Johnny) Fehr
Indianapolis
2013
Trudi Markul
LakeShore
2013
Catherine (Plummer)
Cox
Indianapolis – 2014
Don Johnson
Indianapolis
2014
Ron Jonas
LaPorte
2014
Aaron McCormick
Brookston
2014
Rose Mae Brozek
Indianapolis
2015
Linda Burns
Indianapolis
2015
Gerald “Jerry”
Harvey
Indianapolis – 2015
Anthony “Tony”
Peterson
Lafayette – 2016

Randy Robertson
2016

Velma Chasey
St Joe Valley
2016
Susie Lay
Indianapolis
2016
Paul Sutton
Rushville
2016
Mark Thayer
Lafayette
2016
Kimberly (Adams)
Woodall
Indianapolis – 2016
Kim Lucas
Indianapolis
2017
Brian Nunning
Evansville
2017
Fonnie Snyder
Indianapolis
2017
Mary Ellen Strack
Columbia City
2017
Christy Woodruff
Indianapolis
2017
Kerry Caine
Greenwood
2018
Alice J “AJ” Hacker
Greencastle
2018
Larry Owens
Muncie
2018
   

 

Back To Top